بنیان گذار منظره جهاد


الحاج سید عبدالوهاب قتالی فرزند الحاج سید حامد قتالی در سال 1338 در قریه کبرزان ولسوالی انجیل هرات دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی را در همان قریه ، متوسطه را در مکتب امیر حسین (رض) و لیسه را در لیسه سلطان غیاث الدین غوری به انجام رساند.پس از تجاوز قشون سرخ شوروی سابق به افغانستان، وی عازم سنگر های داغ جهاد شد.با شروع جهاد حق طلبانه مردم مجاهد افغانستان، مشارکت فعالی در همه عرصه‌های جهاد داشت و تا پیروزی مجاهدین در سال 1371 در جبهات جنگ باقی ماند.

با پیروزی مجاهدین، همانند بسیاری از خدمتگذاران و همرزمان خویش به جهاد سازندگی پیوست و به صورت شبانه‌ روزی به کار و تلاش پرداخت تا شاید به این طریق بتواند درد های مادر وطن را التیام بخشد.

پس از روی کار آمدن حکومت طالبان ، مجبور به ترک وطن گردیده و در راستای به میان آمدن حکومت قانونمدار در کشور، به تلاش های پیگیر و خستگی ناپذیر مشغول شد.
الحاج سید عبدالوهاب قتالی پس از پیروزی دوباره مجاهدین و تشکیل حکومت موقت در کشور-1380- به صفوف سایر خدمتگذاران این دیار پیوسته و در وظایف مختلف به ایفای مسئولیت پرداخت
.

ایشان طی سالهای اخیر در عرصه ‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و بازسازی دست آوردهای بزرگی را به مرحله ظهور رسانده است. از جمله در اعمار و راه اندازی منظر جهاد، فارم زراعتی دشت حوض و اعمار مجتمع فرهنگی باغ ملت نقش بسزا و ارزنده ای داشته است.

الحاج سید عبدالوهاب قتالی حضور فعالی در عرصه های فرهنگی- هنری داشته و بسیاری از طرح های هنری منظر جهاد، از ایده ها و مفکوره های هنری ایشان مایه گرفته است.

الحاج سید عبدالوهاب قتالی پس از پیروزی دوباره مجاهدین و تشکیل حکومت موقت در کشور-1380-دوباره به صفوف سایر خدمتگذاران این دیار پیوسته و در وظایف مختلف به ایفای مسئولیت پرداخت. ایشان طی سالهای اخیر در عرصه ‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و بازسازی، دست آوردهای بزرگی را به مرحله ظهور رسانده است. از جمله در اعمار و راه اندازی منظر جهاد ، فارم زراعتی دشت حوض ، اعمار مجتمع فرهنگی باغ ملت، سرسبز سازی مزار شهدای گمنام ، اعمار تعمیرات کندک کشف و مکتب بابا زنگی ، تامین امنیت شاهراه فراه - قندهار و مراقبت از شاهراه هرات- لشکرگاه، نقش بسزا و ارزنده ای داشته است.

الحاج سید عبدالوهاب قتالی حضور فعالی در عرصه های فرهنگی- هنری داشته و بسیاری از طرح های هنری منظر جهاد، از ایده ها و مفکوره های هنری ایشان مایه گرفته است.

فهرست اصلی

بنیان گذار منظر جهاد

الحاج سید عبدالوهاب قتالی فرزند الحاج سید حامد قتالی در سال 1338 در قریه کبرزان ولسوالی انجیل هرات دیده به جهان گشود

ادامه مطلب ...

بازدیدکنندگان

241795
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
تمام روزها
81
131
1307
239858
2332
4443
241795